Pūstos burnočio sėklos (be glitimo)

2019-01-20 2
Skaitant užtruksite 2 min.

 

Pusryčiai man – šventas dalykas. Pusryčiauju kasdien: nesvarbu kur esu, ką turiu šaldytuve ar kuria koja iš lovos išlipu. Kadangi pusryčiauju kasdien, tai ir patiekalai greitai pabosta. Turiu nuolat sukti galvą, kaipgi save nustebinus. Ne visada išrandu ką nors naujo, jau greičiau prisimenu, kas pamiršta sena.

Prieš gerus kelis mėnesius, beieškodama produktų pusryčiams, parduotuvėje aptikau pūstus burnočius. Juos labai skaniai suvalgiau ir dabar nežinau, kodėl taip ir pamiršau. O šiandien ryte, slampinėdama prie spintelių, radau jose pustuštį burnočio sėklų įpakavimą. – Nei virti, nei paukščius lesinti,- pagalvojau sau ir visai netikėtai prisiminiau tuos pūstus burnočius, kuriuos buvau pirkusi. Kaip juos spraginti radau internete, dalinuosi ir su jumis. Jeigu ne jums, tai vaikams tokie pusryčiai tikrai patiks. O jeigu dar leisite patiems spraginti, jie tikrai bus patenkinti ir su malonumu suvalgys.

Koks jų skonis sunku apsakyti, bet tikrai labai skanu. Tikiu, kad patiks visiems – ir mažiems ir dideliems 🙂

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

Pūstos burnočio sėklos (be glitimo)

 

Kaip gaminti

Į gerai įkaitintą keptuvę berkite pusę šaukšto burnočio sėklų, keptuvę greit uždenkite dangčiu ir leiskite joms išspragsėti (keptuvę galite šiek tiek pajudinti, kad dar neišspragsėjusios sėklos visada būtų apačioje). Tai truks 5 – 6 sekundes.

 

 

Išspragintas sėklas atvėsinkite ir suberkite į sandarų indą, laikykite sausoje vietoje.

 

 

Pastebėjimai

Pūstas burnočio sėklas labai skanu valgyti su jogurtu ar augaliniu pienu. Jomis taip pat galite barstyti košes, susimaišius su riešutais ir džiovintais vaisiais pasigaminti sausus pusryčius ar tiesiog kabinti šaukštu. Aš šį kartą valgiau su augaliniu jogurtu, lazdyno riešutais ir šaltyje džiovintais juodaisiais serbentais.

 

 


laba diena,
burnočius bandau ir vienokioje keptuvėje, ir kitokioje spraginti: keletas kruopyčių spragteli ir pradeda viskas svilti.
Bandžiau ir su ghi sviestu, ir sausai, ir karščiau, ir vėsiau- nieko nesigauna…Pas mane indukcinė kaitlentė, gal dėl to?

2019-12-07 at 14:49 ilona Reply

    Sveiki, kiek esu gavusi komentarų dėl burnočių – visi tokie pat. Patarimas vienas ir visiems jis tiko – burnočius berti tik į labai gerai įkaitintą keptuvę (tik nepadauginkit, pradžiai užteks 1 a. š., o įgudus galima ir daugiau, kad visą keptuvės dugną padengtų). Per kelias sekundes visi turi išsproginėti ir staigiu mostu juos reikia išpilti į kitą indą. Sudega dėl to, kad per ilgai būna keptuvėje. Čia taip pat kaip ir su “popkornais” – jeigu didžioji dauguma suspragsi ir neperlaikę per ilgai spėjate išpilti – viskas gerai, bet jeigu ilgiau palaikote tuos, kurie neišsprogo – jie pradeda degti.

    Sėkmės!

    2019-12-07 at 14:58 Raminta Reply

Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close