Daržovių daugiaryžis

2018-05-30 0
Skaitant užtruksite 2 min.

 

Ryžiai yra tikrai geras maistas, tik čia svarbu kokius ryžius renkamės. Parduotuvių lentynose dažniausiai sutinkami balti šlifuoti ryžiai, kurie turi daug angliavandenių ir aukštą glikemijos indeksą (baltuose ryžiuose esantys angliavandeniai organizme labai greit paverčiami į gliukozę ir dėl stiprių gliukozės kiekio kraujyje šuolių vargina mūsų kasą). Norint paįvairinti mitybą ir kartu su ryžiais gauti ne tik lengvai pasisavinamų angliavandenių, bet ir maisto medžiagų, mineralų ir skonių puokštę burnoje – tikrai verta rinktis ruduosius, raudonuosius ar juoduosius ryžius. Jų glikemijos indeksas mažesnis, o naudos mūsų organizmui įrodinėti tikrai nereikia.

Meatfree pirmadieniais, kaip ir visada, gaminu ką nors iš daržovių ar kruopų. Tai padeda sunaudoti užsigulėjusius produktus ar bevystančias daržoves, todėl malonumas dvigubas. Šį pirmadienį gaminau daugiaryžį (galite tai vadinti ryžių koše, plovu, rizotu ar kaip tik patinka). Viskas vienoje keptuvėje, nereikia prižiūrėti kelių puodų, tik kartais pamaišyti ar sultinio įpilti. Kol viskas gaminosi spėjau perskaityti gerus 10 puslapių knygos (labai mėgstu romanus, todėl, jeigu neskaitau nieko iš kito repertuaro, visada grįžtu prie romanų ir šiuo metu mėgaujuosi mylimos autorės Colleen McCullough (taip taip, ji parašė Erškėčių paukščius) Prisilietimas). Su nekantrumu dalinuosi receptu, tik nelaukit pirmadienio, pasigaminkit šiandien, jis tikrai puikus.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

Daržovių daugiaryžis

šaukšto aliejaus kepimui

1 litro daržovių sultinio

200 g. rudųjų ryžių

1 svogūno

1 morkos

1 saldžiosios paprikos

1 jaunos vidutinio dydžio cukinijos

6-8 pievagrybių

1 didelio avietinio pomidoro

mėgstamų prieskonių, drukos, pipirų

 

Kaip gaminti

Keptuvėje (su šaukštu aliejaus) švelniai pakepinkite smulkiai supjaustytą svogūną.
Svogūnui suminkštėjus berkite ryžius, leiskite jiems truputį pašilti.
Susipjaustykite daržoves ir dėkite jas į keptuvę pagal eiliškumą: morkas ir paprikas dėkite pirmesnes, joms suminkštėjus dėkite pievagrybius ir cukinijas, pabaigoje – pomidorus.
Pasiruoškite litrą daržovių sultinio ir dalimis pilkite į keptuvę (kad viskas troškintūsi ir ryžiai minkštėtų).
Troškinkite tol, kol ryžiai bei daržovės bus minkšti ir skysčio nebeliks.
Pabaigoje dėkite mėgstamus prieskonius, druską.

 

Pastebėjimai

Daugiaryžio, priklausomai nuo to, kiek bus alkani, turėtų užtekti 5 valgytojams.

Kitą dieną daugiaryžis dar skanesnis, todėl rekomenduoju pasigaminti daugiau.


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close