Saldžiųjų bulvių Gnocchi su miško grybais (be glitimo, tik 2 produktai)

2018-02-07 0
Skaitant užtruksite 3 min.

 

Man maistas – tikras vaistas. Tai dėl dviejų priežasčių: stengiuosi valgyti švariai (kuo mažiau maisto priedų, beveik jokio cukraus, ekologiška) ir sveikai, o kad sveikas būtų ne tik kūnas – maistą beveik visada gaminu pati, nes tai man geriausias poilsis nuo bet kokios įtampos.

Šiuo metu gyvenu rutina:  namai – darbas – studijos. Kiekviename iš jų palieku didelę dalį savęs, o į save kasdien dedu kalnus minčių ir planų, kurie neretai, pastebiu, netelpa. Tam, kad išmesčiau, kas nereikalinga, susirūšiuočiau, kas svarbu, o kas mažiau, prisiminčiau, ką pamiršau, nes netilpo, einu į savo mylimiausią biurą – virtuvę. Ten nereikia rašomojo stalo ar kompiuterio, segtuvų, stalčių ar lentynų. Išsirenku ką nors, ką seniai norėjau pagaminti ir kimbu į darbus. Sukuosi ten basomis. Pamiršus viską, kas aplinkui. Kol mintys pasidaro lengvos, o padengtas stalas  – geriausia vieta naujiems pokalbiams, mintims ir planams.

Vakar savo mylimiausiame biure gaminau saldžiųjų bulvių Gnocchi. Paprasčiau kalbant – virtinukus. Tai genialus patiekalas, kuriam reikia vos dviejų produktų. Na ir prieskonių, jeigu norisi. Skonis jų tikrai šaunus, tekstūra tokia pat kaip klasikinių Gnocchi, kurie gaminami iš virtų bulvių. Tikrai tikrai verta pabandyti.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

Saldžiųjų bulvių Gnocchi su miško grybais

3-4 porcijoms:

Virtinukams

1 didelės saldžiosios bulvės (apie 500 g.) (ją išvirus ir nulupus turi likti apie 350 g. grynos masės)

200 g. avinžirnių miltų (jais prekiauja Livinn, Veggo, kartais būna didesniuose prekybos centruose) + papildomų kelių šaukštų miltų virtinukų formavimui

Druskos, pipirų ar kitų prieskonių pagal skonį

Padažui

2 š. kepimui tinkamo aliejaus

Kelių šalavijo lapelių

2 vidutinių svogūnų

2 saujų džiovintų miško grybų (prieš naudodami užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite kelioms minutėms pastovėti)

Saujos jaunų smidrų (galite dėti kitas daržoves)

2 skiltelių česnako

8 š. augalinės grietinėlės

Druskos, pipirų

 

Kaip gaminti

Pasiruoškite virtinukų masę:

Saldžiąją bulvę supjaustykite į kelias dalis, išvirkite pasūdytame vandenyje, nulupkite, ir sutrinkite šakute. Tam, kad atvėstų, gautą masę 15-20 min. dėkite į šaldytuvą.

Atvėsusią bulvių masę sumaišykite su miltais (jeigu reikia, galite dėti šiek tiek daugiau), nepamirškite druskos, prieskonių.

Ant švaraus stalviršio pabarstykite miltų, imkite dalį virtinukų masės ir padengę visą jos paviršių miltais, formuokite maždaug 2-3 cm. storio “virveles” (lyg darytumėte kūčiukus). Supjaustykite jas norimo dydžio pagalvėlėmis. Tokiu principu pagaminkite tiek virtinukų, kiek norisi, o likusią tešlą kelias dienas galite laikyti šaldytuve.

Puode užvirkite vandenį, įdėkite druskos ir po vieną dėkite virtinukus. Stenkitės, kad vienas su kitu nesuliptų (rinkitės kuo didesnį puodą arba virkite pakaitomis). Kai virtinukai iškyla – galite juos išimti.

Pasiruoškite padažą:

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų, dėkite šalavijo lapelius (kai paskleis savo kvapą – išimkite) ir smulkiai supjaustytus svogūnus. Juos truputį apkepinę sudėkite supjaustytus smidrus, nusunktus grybus.

Kepkite kol daržovės suminkštės, dėkite smulkintą česnaką, druską, pipirus, pilkite grietinėlę.

Į padažą sudėkite virtinukus ir išmaišykite, kad tolygiai pasidengtų.

 

 

 

 

 

 


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close