Vaikystės vafliai per 5 minutes (be glitimo)

2017-12-09 0
Skaitant užtruksite 2 min.

 

Vaikystėje su mama kepdavome vanile ir sviestu kvepiančius vaflius,  sukdavome juos į kūgius ir ramiai kramsnodavome sau kojas ištiesusios. Vaflinė buvo sunki ir didelė, sudėtinga būtų tokia dabar rasti, o ir vaikiško vaflių kepimo džiaugsmo, rodos, nebeliko.

Prisnigo, rusena židinys, rankose puodelis čiobrelių arbatos, o širdyje kažko trūksta. Tokiomis akimirkomis norisi grįžti į vaikystę… kur jauku ir gera, niekas nerūpi ir net nežinai, kad gali būti sudėtinga paprasčiausiai mėgautis akimirka. Įprastai, tokioms mintims aplankius, kepu pyragus, bet tądien, po savaitės darbų, vos gaudžiau kvapą. Spintelėje dar turėjau likusio vaflių mišinio, apie kurį Facebook paskyroje rašiau pirmąją gruodžio dieną. Tokiomis akimirkomis tai tikras stebuklas. Namai pakvimpa tuo magišku vanilės aromatu, būtent taip, kaip vaikystėje. Neabejotinai, jie tikra laiko mašina.

Gaminimui reikia vos 5 minučių, o žiūrint į sudėtį tikrai yra kuo pagirti. Visų pirma – mišinio kokybė: Be GMO, be sintetinių dažiklių ar konservantų, aromatinių medžiagų, balto cukraus. Sertifikuotas, ekologiškas produktas. Sudėtyje pilno grūdo ryžių, kukurūzų, sorų miltai, taip pat grikių miltai. Cukraus 100 g produkto – 29,2 g, bet, atsižvelgiant į tai, kad cukrus nerafinuotas, o vaflių kasdien nevalgome – anoks čia blogumas.

Nežiūrint į tai, kiek stereotipų apie įvairius ruošinius iš pakelio aplinkui sklando, jie mane tikrai nustebino. Pabandykite, tikiu, sužavės ir jus.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

Vafliai be glitimo per 5 minutes

200 g vaflių be glitimo mišinio 

40 g tirpinto nerafinuoto kokosų aliejaus

100 ml ryžių pieno (galite naudoti bet kokį kitą augalinį pieną)

dviejų “kiaušinių” (2 š. chia sėklų + 10 š. vandens (prieš naudojant leidau išbrinkti), chia sėklas galite keisti maltais linų sėmenimis arba šiuo kiaušinių pakaitalu)

Kaip gaminti

Įjunkite kaisti vaflių keptuvę arba keptuvę, kurioje kepate blynus (iš šios tešlos gaunasi puikūs blyneliai, tik keptuvę prieš pirmą kepimą reikia patepti aliejumi).

Sumaišykite skystus produktus ir supilkite juos į vaflių mišinį.

Viską permaišykite ir kepkite.

Valgykite taip, kaip labiausiai mėgstate, nes tikiu, jog kiekvienas turime savo šventus vaflių ritualus.

Pastebėjimai

Iš tokio kiekio tešlos gaunasi 4 stori arba 8 plonesni klasikinės širdies formos vafliai.


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close