Juodųjų ryžių makaronai – aukso vertės greitasis maistas

2017-11-01 0
Skaitant užtruksite 2 min.

 

Dažnas pasakys, jog maistas negali būti ir greitas ir maistingas, o makaronai ir žodis sveika tikrai neturi nieko bendro.

Tuo metu, kai gyvenau ramų, nerūpestingą gyvenimą ir neturėjau jokių alergijų, retai susimąstydavau, kad baltų miltų makaronai tikrai dažnas svečias mano lėkštėje. Tai, kad iš jų negaunu jokios naudos, o tik daug, greičiausiai visiškai nereikalingos, energijos, tuo metu man buvo nesvarbu.

Atėjo diena kai supratau, kad aš pasikeičiau: atsirado rimtos odos ir virškinimo problemos, hormonų disbalansas, dideli nuotaikų svyravimai. Atlikusi kraujo tyrimą sužinojau, jog netoleruoju glitimo turinčių produktų. Tada ir prasidėjo alternatyvių maisto produktų paieškos. Esu išbandžiusi tikrai daug makaronų, kurie pagaminti ne iš mums įprastų kvietinių miltų, bet iš lęšių, žirnių, kukurūzų, grikių, sorų ar ryžių. Visi skirtingi, pasižymi tikrai turtingais skoniais ir kaskart ragaujant susimąstai, kodėl reikėjo tiek daug laiko jiems atrasti.

Vieni iš maistingiausių ir tikrai greit paruošiamų makronų, kuriuos ragavau, buvo šie, juodųju ryžių.

Paruošimo laikas yra stebėtinai trumpas – užtenka virti vos 4 minutes (įprastus juk verdame dvigubai ilgiau) ir perliejus šaltu vandeniu jau galima valgyti. Kalbant apie maistingumą, tikrai būtų sunku surasti lygių. Makaronai pagaminti iš juodųjų ir rudųjų ryžių bei vandens, savo sudėtyje turi daug fosforo, magnio, daug skaidulinių medžiagų, taip pat baltymų (7 g./100g.) ir visai neturi druskų. Šios dvi ryžių rūšys yra vienos iš maistingiausių visame pasaulyje, o iš jų pagaminti makaronai tikrai puiki alternatyva tiems, kurie netoleruoja glitimo. Makaronų skonis sodrus, su riešutiniu prieskoniu, o spalva lyg prinokusių slyvų.

Šiuos makaronus naudojau gamindama veganišką Pad Thai, kurio receptu dalinausi ir čia.

Tokius makaronus taip pat galite rinktis pabodusiems įprastiems garnyrams pakeisti, kaip pagrindą apkepams ar sriuboms. Improvizuokite, atraskite tai, kas labiausiai patinka ir megaukitės, nes šie makaronai tikri standartų laužytojai.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

 


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close