Kaip sutaupyti pinigų ir laiko perkant maistą? Mūsų šeimos patarimai

2017-10-02 0
Skaitant užtruksite 3 min.

 

Maisto pirkinių planavimas, pirkimas ir gaminimas yra bene didžiausi mūsų laiko ir pinigų siurbikai.

Tikrai nėra paprasta kasdien atrasti laiko parduotuvių lentynų, akcijų, etikečių ir kasininkių nuotaikų tyrinėjimams.

Tikrai nėra tiek laisvo laiko, kad galėtume kasdien bandyti naujus maisto receptus, nors tie, kuriuos gaminame jau paskutinius pusę metų, su pasiteisinimu rytoj TIKRAI ką nors naujo pasigaminsim, greičiausiai yra kaip sprangi penkta porcija virtos vištienos krūtinėlės su ryžiais.

Tikrai nėra lengva, apėmus pykčio priepuoliui (dėl nuolatinio maisto trūkumo, pabodusio produktų rinkinio lėkštėje ar amžinybes trunkančio stovėjimo eilėse) ir impulsyviai apsipirkus bene dviems mėnesiams į priekį, suplanuoti, kaip bus panaudoti visi produktai ir kaip neatsibos tas SEPTYNIŲ kilogramų, akyse glembantis moliūgas, kurį po trečio, diena iš dienos gaminamo daržovių troškinio, norisi tiesiog išmesti.

Neslėpsiu, neišaušo tas rytas, kai staiga atsikėlus, viskas apsivertė aukštyn kojom: padaugėjo laisvo laiko, nustojo tirpti KiekDaugIšleidomBetNiekoNepirkom pinigai, maistas pasidarė taip lengvai gaminamas ir nei vienas jo trupinėlis nepakliūdavo į šiukšlių dėžę, o visi namiškiai staiga tapo patenkinti vakarienės lėkščių peizažais.

Šioms kelioms taisyklėms įauginti į rutiną, mums prireikė beveik pusės metų. Dalinuosi, gal bent viena iš jų apsigyvens ir jūsų namuose:
  1. Nusistatyti konkrečią pinigų sumą mėnesinėms maisto išlaidoms ir prie jų papildomai pridėti konkrečią pinigų sumą, skirtą užkandžiams ir visiems noriu ko nors skanaus.
  2. Atsižvelgiant į pasirinktą mėnesio apsipirkimų skaičių, pinigus kiekvienam apsipirkimui padalinti po lygiai. Jeigu tarp skirtingų apsipirkimų turinio susidaro dideli skirtumai (pvz.: viename iš apsipirkimų perkate brangesnius produktus: aliejų, riešutus ar jų sviestus, sėklas, kavą ir pan.), atsižvelgti į tai ir šias, brangių produktų išlaidas, padalinti visiems apsipirkimams. Atitinkamai minusuoti  šias išlaidas nuo ateinančių suplanuotų apsipirkimų ir išleisti jas didžiąjame (su brangesnių produktų turiniu) apsipirkime.
  3. Kiekvieną kartą prieš perkant maistą, peržiūrėti spintelių, šaldytuvo ir sandėliuko turinį. Visus produktų likučius įtraukti į sekančių savaičių meniu (tokiu būdu gerokai sumažinsite išmetamų produktų kiekį).
  4. Prieš kiekvieną pirkimą atsižvelgti į pasirinktą laiką, kuriam norime apsipirkti ir sudaryti du sąrašus: 1. konkrečių patiekalų, kuriuos norime gaminti per pasirinktą laiko tarpą (pvz: žirnių sriuba, lietiniai blynai su daržovių įdaru, daržovių troškinys ir pan.); 2. konkrečių produktų, kuriame būtų įvardinti konkretūs reikiamų produktų, suplanuotiems patiekalams gaminti, kiekiai (tokiu būdu sunaudosite viską iki paskutinės morkos ir greičiausiai nieko neteks išmesti).
  5. Maistą pirkti 2-3 kartus per mėnesį ir tam rinktis maisto pristatymą į namus.
  6. Išsirinkti vieną papildomą parduotuvę (geriausia internetinę), kurioje būtų galima nusipirkti viską, ko neradote pirmoje (turintys alergijų maistu tai tikrai supras) ir pernelyg nesiblaškyti, tikintis surasti dar geresnį variantą ar sutaupyti keliasdešimt euro centų.
  7. Užsisakyti savo dviejų išrinktųjų parduotuvių naujienlaiškius, kad būtų paprasčiau sekti nuolaidas ir atsižvelgiant į tai, koreguoti apsipirkimo datas bei meniu.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

 


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close