Veganiški kokosų miltų blynai be glitimo

2017-09-24 2
Skaitant užtruksite 4 min.

 

Savaitgalis – pats tinkamiausias metas blynams. Galima neskubėti, įsijungti muziką ir geriant rytinę arbatą, kepti sau vieną po kito. Žinoma, kai oras lietingas, geriau ir būti negali, bet šiandien diena tikrai puiki ir visai nesinorėjo jos leisti prie keptuvės. Nuo ankstaus ryto motociklu gaudėme vėją miškuose, o kai grįžus norėjosi ko nors sotaus ir šilto – blynai tapo mūsų vakarienės pasirinkimu. Šie gražuoliai veganiški, be javų miltų (taigi ir be glitimo), be avižų, aliejų (tik kepimui keli lašeliai kokosų aliejaus) ar sojos. Draugiškiausi kokius tik galima sugalvoti. Kepiau juos su kokosų miltais ir tai tikrai jokia reklama. Kas mane sekate, turbūt pastebėjote, kad turiu rimtą priklausomybę – galėčiau kokosus valgyti kasdien, tris kartus per dieną. Blynai su šiais miltais gaunasi purūs, kvapnūs ir tikrai verti dėmesio. Pirkau juos mylimiausioje Livinn parduotuvėje: https://www.livinn.lt/kokoso_riesutu_miltai_ekologiski_500g. Dabar greit dalinuosi receptu ir bėgu mėgautis saule, nes šiandien ruduo toks gražus, kad būti namuose tikrai nuodėmė. 

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

Veganiški kokosų miltų blynai be glitimo

140 g kokosų miltų (miltus galite keisti kitais, pvz.: migdolų, moliūgų sėklų, grikių, ryžių)

90 g bulvių krakmolo (krakmolo panašiai tiek, kiek geroje cepelinų ar kūgelio porcijoje, todėl tai tikrai nėra tinkamiausias pasirinkimas kasdieniams pusryčiams, bet juk blynų visų nesuvalgysite, o ir kartais paversti savo rytus švente – anoks nusikaltimas)

1 š. + 1 a. š. kepimo miltelių (taip, nemažai, bet masės daug ir ji sunki, todėl reikia jėgos jai pakelti)

1/2 a. š. (3 g) druskos

75 g (1/4 puodelio + 1 š.) išvirtų ar iškeptų orkaitėje saldžių bulvių (geriausia jas pasiruošti iš vakaro, kad spėtų pilnai atvėsti ir išgaruotų likusi drėgmė, nes kitaip bulvių masė taps gliti, lipni, o čia to visiškai nereikia)

500 ml pasirinkto augalinio pieno (aš pyliau 250 ml kokosų (mažesnio riebumo) ir 250 ml ryžių pieno/ pieno kiekį rinkitės pagal tai, kokius miltus dėsite. Kokosų miltai lyg kokia kempinė – skystį labai greit sugeria ir todėl jo reikia tikrai nemažai, bet renkantis kitus miltus, tikrai tiek skysčio nereikia, todėl pilkite pieną po truputį iki kol gausite keksiukų tešlos tirštumo masę (ji turi būti tikrai tiršta, nes tai ne lietiniai blynai))

2 a. š. vanilės ekstrakto

2 š. (40 g) agavų sirupo (ar bet kokio kito jūsų pasirinkto saldiklio)

Kaip gaminti

Išvirkite ar iškepkite orkaitėje saldžią bulvę (tikrai užteks vienos nedidelės, bet pasverti nepatingėkite ir dėkite būtent tiek, kiek reikia), jai atvėsus – nulupkite ir sutrinkite šakute (jeigu blynų tešlą maišysite rankomis, pasistenkite bulves sutrinti kuo tolygiau, kad neliktų gumuliukų, tačiau tešlą maišant virtuviniu kombainu, labai stengtis nereikia – jis padarys šį darbą už jus).

Sumaišykite gautą bulvių masę su agavų sirupu ir 250 ml pieno, įpilkite vanilės ekstrakto.

Kitame dubenyje sumaišykite miltus, krakmolą, kepimo miltelius ir druską.

Sumaišykite bulvių, pieno ir sirupo mišinį kartu su miltų mišiniu ir pildami likusį pieną (jeigu jo reikia) stenkitės išgauti tirštą, mano aukščiau aprašytą blynų tešlą.

Viską sukite tol, kol masė taps tolygi, tik nepersistenkite.

Palikite gautą masę pastovėti 15-20 min.

Įkaitinkite keptuvę ir įpylę kelis lašelius pasirinkto aliejaus kepkite blynus ant vidutinės temperatūros (9 skalėje rinkausi 6), leiskite krašteliams paruduoti, blynui sutvirtėti ir tik tada verskite ant kitos pusės.

Pastebėjimai

Norėdami išgauti storus, amerikietiškių blynų stiliaus blynus, kepkite su metaline sausainių išspaudimo formele, tik ji turi būti kiek didesnio skersmens, nes kitaip kepsite visą dieną. Iš vidaus būtinai patepkite ją aliejumi ir kai jau viena blyno pusė sutvirtės, galite ją nuimti ir blyną versti ant kitos pusės.

Į blynų tešlą galite įmaišyti šokolado lašelių, dėti cinamono ar ką tik sugalvosite. Tiesiog eksperimentuokite.

Iš nurodyto produktų kiekio iškepsite 8 tikrai storus blynus (2-3 porcijas).


Būtų labai įdomu pamatyti video versiją šio recepto. Ne kartą kepiau blynus su kokosų miltais, bet niekad tokie gražūs nesigaudavo 🙂

2017-10-18 at 19:04 Marija Reply

    Sveiki, jeigu blynų tešlą gaminsite taip, kaip nurodyta recepte ir kepsite formelėse, apie kurias rašiau įraše, tikrai gausis tokie patys 🙂

    2017-10-18 at 20:44 Raminta Reply

Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close