Kokosų miltų blynai (be pieno, glitimo, kiaušinių, cukraus)

2017-09-24 2
Skaitant užtruksite 3 min.

 

Savaitgalis – pats tinkamiausias metas blynams. Galima neskubėti, įsijungti muziką ir geriant rytinę arbatą, kepti sau vieną po kito. Žinoma, kai oras lietingas, geriau ir būti negali, bet šiandien diena tikrai puiki ir visai nesinorėjo jos leisti prie keptuvės. Nuo ankstaus ryto motociklu gaudėme vėją miškuose, o kai grįžus norėjosi ko nors sotaus ir šilto – blynai tapo mūsų vakarienės pasirinkimu.

Kas mane sekate, turbūt pastebėjote, kad turiu rimtą priklausomybę kokosams – galėčiau juos valgyti kasdien, tris kartus per dieną. Blynai su kokosų miltais gaunasi purūs, kvapnūs.

Dabar greit dalinuosi receptu ir bėgu mėgautis saule, nes šiandien ruduo toks gražus, kad būti namuose tikrai nuodėmė. 

Ačiū, kad skaitote.

Raminta

 

Kokosų miltų blynai (be pieno, glitimo, kiaušinių, cukraus)

 

Reikės

 

140 g. kokosų miltų

90 g. bulvių krakmolo

1 š. + 1 a. š. kepimo miltelių

1/2 a. š. druskos

75 g. išvirtų ar iškeptų orkaitėje saldžių bulvių (geriausia jas pasiruošti iš vakaro, kad spėtų pilnai atvėsti ir išgaruotų likusi drėgmė, nes kitaip bulvių masė taps gliti, lipni, o čia to visiškai nereikia)

500 ml. augalinio pieno

2 a. š. vanilės ekstrakto

2 š. agavų sirupo (ar kito mėgstamo saldumo)

 

Kaip gaminti

Išvirkite ar iškepkite orkaitėje saldžią bulvę (tikrai užteks vienos nedidelės, bet pasverti nepatingėkite ir dėkite būtent tiek, kiek reikia), jai atvėsus – nulupkite ir sutrinkite šakute (jeigu blynų tešlą maišysite rankomis, pasistenkite bulves sutrinti kuo tolygiau, kad neliktų gumuliukų).

Sumaišykite gautą bulvių masę su agavų sirupu ir 250 ml. pieno, įpilkite vanilės ekstrakto.

Kitame dubenyje sumaišykite miltus, krakmolą, kepimo miltelius ir druską.

Sumaišykite bulvių, pieno ir sirupo mišinį kartu su miltų mišiniu ir pildami likusį pieną stenkitės išgauti tirštą blynų tešlą.

Viską sukite tol, kol masė taps tolygi.

Palikite gautą masę pastovėti 15 – 20 min.

Įkaitinkite keptuvę ir įpylę kelis lašelius pasirinkto aliejaus kepkite blynus ant vidutinės temperatūros (9 skalėje rinkausi 6), leiskite krašteliams paruduoti, blynui sutvirtėti ir tik tada verskite ant kitos pusės.

 

Pastebėjimai

Norėdami išgauti storus amerikietiškus blynus, kepkite juos su metaline sausainių išspaudimo formele, tik ji turi būti kiek didesnio skersmens, nes kitaip kepsite visą dieną. Iš vidaus būtinai patepkite ją aliejumi ir kai jau viena blyno pusė sutvirtės, galite ją nuimti ir blyną versti ant kitos pusės.

Į blynų tešlą galite įmaišyti šokolado lašelių, dėti cinamono ar ką tik sugalvosite. Tiesiog eksperimentuokite.

Iš nurodyto produktų kiekio iškepsite 8 tikrai storus blynus (3 – 4 porcijas).


Būtų labai įdomu pamatyti video versiją šio recepto. Ne kartą kepiau blynus su kokosų miltais, bet niekad tokie gražūs nesigaudavo 🙂

2017-10-18 at 19:04 Marija Reply

    Sveiki, jeigu blynų tešlą gaminsite taip, kaip nurodyta recepte ir kepsite formelėse, apie kurias rašiau įraše, tikrai gausis tokie patys 🙂

    2017-10-18 at 20:44 Raminta Reply

Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close