Veganiškos pietų lėkštės portretai

2017-09-17 2
Skaitant užtruksite 1 min.

 

Soulfood Facebook paskyroje neretai dalinuosi savo pietų lėkštės portretu. Patiekalai, kuriuos gaminu, dažnai būna greiti, be jokių ypatingų receptų ar triukų. Pažiūrėjus į nuotrauką, net ir neįgudusiam kulinarui greičiausiai tampa aišku, kaip, ką ir su kuo lipdyti, kad gautųsi kažkas panašaus. Šie portretai savaitės eigoje nugrimzta po įrašų gausa, o dar po savaitės…

Karts nuo karto šį Facebook paskyros turinį patalpinsiu ir čia, kad ir po ilgo laiko būtų ne taip sudėtinga prisiminti, surasti idėjų ir vėl savo skrandį nudžiuginti.

Taigi, auksinis ketvertukas:

1. Polenta, karamelizuoti bananai, figos, pistacijos.

2. Aštrus lęšių troškinys: raudonieji lęšiai, geltonas pipiras, morka, džiovinti grybai, raudonas svogūnas, daržovių sultinys, pomidorų pasta, česnakas, čili, čiobrelis, druska, pipirai, ciberžolės ryžiai, juodieji ryžiai.

3. Veganiška pica be glitimo: picos padas, miško grybai, šviežias raudonėlis, pievagrybiai, vyšniniai pomidoriukai, kaparėliai, karamelizuoti svogūnai, vegan sūris, trinti pomidorai, sultenė, avokadas.

4. Kynva, pievagrybiai, raudonas pipiras, sviestinės pupelės, avokadas, čiobrelis, čili, pipirai, druska.

Ačiū, kad skaitote.

Raminta


Viskas labai puiku, būtų tobula matyti savaitės meniu, Tik savaitė turi ne keturias dienas, o valgoma ne kartą per dieną 🙂

2017-09-22 at 10:38 Mari Reply

    Sveiki, neteisingai mane supratote, todėl įrašą pakoregavau, kad nekiltų dviprasmybių. Malonu, kad skaitote 🙂

    2017-09-22 at 15:06 Raminta Reply

Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close