Kokosų sviestas

2017-08-29 0
Skaitant užtruksite 2 min.

 

Visi sviestai man tikra palaima. Vaikystėje šokoladinį sviestą valgydavau šaukštu ir jeigu ne mama (būdama 6-erių žinoma taip negalvojau) kaži kaip viskas būtų pasibaigę. Šokoladinio sviesto jau seniai neturėjau burnoje, tačiau labai mėgstu riešutinius sviestus. Kai kuriems iš riešutų esu alergiška, todėl siauras man draugiškų riešutų ratas neretai pabosta. Ieškojau kažko naujo, išbandžiau ir negaliu nepasidalinti. Turiu nerimą keliančią priklausomybę nuo kokosų, tik mama to nežino ir nėra kam manęs drausminti. Juos galėčiau valgyti kasdien, barstyti visur, tepti viską ir bijau, kad nepabostų. Taigi, šis kokosų sviestas dar viena mano meilės kokosams išraiška. Pabandykit ir jūs, jeigu tikrai mėgstat kokosus, jis sužavės jus iki pat širdies gelmių!

Ačiū, kad skaitote. Receptą ir video įrašą rasite apačioje.

Raminta

 

Kokosų sviestas

250 g kokoso drožlių

1 š. mėgstamo aliejaus (aš naudojau sezamų)

Kaip gaminti

Kokoso drožles supilkite į virtuvinį kombainą (jeigu neturite laiko ir norite greitesnio rezultato, galite naudoti kavamalę). 

Viskas po 3-4 min. sukibs ir po 7-8 min. pradės lipti prie sienelių, tuomet jas karts nuo karto nuvalykite, kad visos drožlės susismulkintų tolygiai.

Po 15-20 min. masė pradės skystėti, tuomet supilkite aliejų.

Viską sukite tol, kol masė taps tolygi.

Supilkite sviestą į norimą indą ir laikykite kambario temperatūroje (sviestas bus kreminės konsistencijos) arba laikykite šaldytuve (sviestas bus tvirtos konsistencijos, tačiau palaikius kambario temperatūroje vėl taps minkštas).

Pastebėjimai

Saldumo šiam sviestui nereikia, jis natūraliai saldus.

Galite tepti jį ant skrudintos duonos, dėti į glotnučius, gaminti karštą šokoladą, pertepinėti tortus, dėti į keksiukų kremą ar ką tik sugalvosite.

 

Įrašą galite peržiūrėti čia:

 


Komentuokite:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close